Výpočet BMI plus orientační BM

    BMI neboli Body Mass Index (index tělesné hmotnosti) slouží k orientačnímu přehledu o Vaší ideální tělesné hmotnosti. Jedná se o poměr výšky a váhy, tedy pevně daných hodnot, které byste měli znát. Kalkulačka Vám tedy po zadání výšky a váhy prozradí číselnou hodnotu, díky níž se lze zařadit do skupiny podváha (underweigth) - ideální váha (normal weight) - nadváha (overweight) - obezita (obesity) - těžká obezita (strong overweight). Navíc tato kalkulačka dokáže vypočítat Váš bazální metabolismus a to na základě výše uvedeného BMI plus hodnot pohlaví a věk. Opět se jedná pouze o orientační hodnotu. Přesného čísla se lze dopočíst ve speciální laboratoři. Ovšem i tak nebude možné vypočítat se 100% jistotou Váš skutečný bazální metabolismus, protože se jedná o hodnotu zcela proměnlivou, závislou na mnoha okolnostech.
    Zda se řídit podle BMI? Záleží na úhlu pohledu. Jednoznačně doporučuji mít své BMI na zřeteli, ovšem nebrat svůj index tělesné hmotnosti za dogma. V případě, že jste dítě či člověk v důchodovém věku nebo aktivní sportovec či kulturista je jasné, že daný výpočet nebude přesný. Dítě má v sobě mnohem více vody než starší člověk, který je naopak většinou dehydratovaný. Stejně tak kulturista má úplně jiné tělesné propozice, vzhledem ke stavbě své muskulatury. Jistě nelze označit takovéhoto sportovce za člověka obézního, přestože váhou připomíná obtloustého strávníka ve fastfoodu.
V každém případě doporučuji selský rozum a ke každé aktivitě (ať už sportovní či stravovací) přistupovat s rozvahou. Není nic horšího než se stresovat pevně stanovenými hodnotami, které nám určují, co je ještě v normě a co už nikoliv.
 
    Poznámka závěrem: vyhodnocení Vašeho BMI se zobrazí v novém okně a v angličtině. Je ovšem tak jednoduše napsáno, že i člověk s bazálními vědomostmi jazyka pochopí, oč se jedná. Přesto pro zopakování: 
 
underweight = podváha
normal weight = normální váha
overweight = nadváha
obesity = obezita
strong overweight = těžká obezita

Vypočti si své BMI (Body Mass Index)


KG cm let

Výpočet BMI

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.
 

Vyhledávání

Ptejte se: ask.fm

TOPlist

© 2012 - 2017 Jiří Lapka, Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode