Trojblok EBM, Sociální lékařství, právo

    Stejně jako v předchozích letech, i letos, v pátém ročníku, bychom se nemohli obejít bez všemi milovaného "socka“…:) Sice se pro tentokrát jedná pouze o dvě přednášky na závěr tohoto týdenního maratonu, ale i tak. Holt, sociální lékařství bylo, je a (v omezené míře) bude opěrnou konstrukcí studia medicíny

    Tak, jak bylo uvedeno výše, čeká Vás, milí budoucí medikové - páťáci, týden plný podstatných a životně důležitých informací, které již nikdy nezískáte v tak ucelené formě - a především zadarmo!:) Krom socka bude převážnou většinu času vyplňovat předmět EBM, tedy Evidence Based Medicine - relativně nový medicínský obor, jenž jde na pacientovy obtíže od lesa, tedy odborně, tedy na základě důkazů a především systematicky.:) Nemyslím si, že je potřeba k tomuto moc co dodávat, všem doporučuji odkázat se na vzdělanější instituce, zde žel nepochodíte, neb to, co nám bylo řečeno v kostce, dozajista stačit ke státnici nebude. I já budu muset otevřít skriptum a zevrubně si toto medicínské "odvětví" proštudovat, alespoň tak, abych u státnic prolezl.;)

    Mimo jiné jsme byli, stejně jako loni na předmětu zvaném Epidemiologie, seznámeni s průběhem různých infekčních i neinfekčních nemocí, jejich etiologickým agens a léčbou. Zde bych rád zmínil, že ačkoliv náplň přednášek nebyla kdovíjak osvěžující a světoborná, ale především rigidní a předem očekávatelná, tak je nanejvýš vhodné zmínit, že přednášející byli, stejně jako vloni, velice ochotní k diskuzi, trpěliví a vycházeli nám vstříc. To je podle mého názoru podstatné a za to jim patří velký dík. Za sebe chci připomenout fajn přednášku jedné praktické lékařky, díky níž jsem stále utvrzován ve svém přesvědčení, že má budoucí profesní kariéra bude směřována tímto proudem.;)

    Právo si vzal na triko opět úžasný pan docent Loyka a tečka.:) On je prostě fajn a jeho průpovídky jsou legendární. Na něj jsem se těšil a je to právě jeho osobnost, díky níž snad bude státnice z těchto tří předmětů snesitelnější.

    Podmínkou splnění tohoto týdenního bloku je bezpodmínečná a 100% účast na všech přednáškách a občas i nějaké zapojení je záhodno pro zdárné ukončení a připuštění ke státní rigorózní zkoušce. Jo, holt čas letí jako voda. Už došlo i na nás:)

 

Užijte si to milí mladí kolegové:)

 

Trojblok EBM, Sociální lékařství, právo

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.
 

© 2012 - 2017 Jiří Lapka, Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode