Neurochirurgie

    Jedná se o kratičkou stáž, zhruba týdenní. Nejtěžší ze všeho asi bude najít onu neurochirurgii. Nachází se u neurologie, projdete venkovním průchodem dozadu a budete pokračovat ještě kousek dál po cestě. Tam již po levé straně uzříte budovu, asi čtyřpatrovou - to je neurochirurgie.

    Výuka probíhá v suterénu, začátek je určen na devátou hodinu. K jejímu absolvování nebudete potřebovat veskrze nic, jen malou svačinku, pití a notýsek. Jednotlivé teoretické "semináře" trvají cirka dvě tři hodiny, praktika zde nehrozí. Výuku měl na starosti doktor Gabryš a závěrečné kolokvium - lépe řečeno přezkoušení - měl na starosti MUDr. Krahulík, PhD. Není se čeho bát je potřeba si pouze proletět materiály, zaměřit se na bazál a zbytečně se nerýpat v podrobnostech a u samotného kolokvia pak mluvit jednoduše a hlavně - přemýšlet logicky. Nic víc se po nikom nechce, na kolokviu se nevyhazuje, ale základní znalosti jsou nutností.

    Neurochirurgie je obor značně specifický, na hony vzdálený klasické operativě, ale co jsem tak zaslechl, tak bylo mezi námi pár nadšenců, kteří (alespoň toho času) měli neurochíru v hledáčku jako jednu z možností budoucí profese. Tak uvidíme..:)

 

Neurochirurgie

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.
 

© 2012 - 2017 Jiří Lapka, Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode