Pracovní lékařství

    Takzvané pracko jsme si odbyli první týden v listopadu. Jedná se o předmět nenáročný, pouze týden trvající a končící kolokviem ve formě testíku. Test je jednoduchý, mající patnáct otázek a je podmiňujícím k zapsání splněného předmětu do indexu. Je to vlastně brnkačka.

    Zda vás bude nebo nebude předmět bavit, záleží na osobních preferencích a míře duševní aktivity každého z vás. Je jasné, že pokud budete mít za sebou prokalenou noc někde v patnáctkách, tak nebudete věnovat pneumokoniózám velkou pozornost. Stejně tak, když se budete učit na zkoušku z jiného předmětu anebo prostě jenom čekovat fejs na mobilu. Ale na druhou stranu mohu s klidným svědomím říct (pouze za sebe), že mě náplň této kratičké stáže bavila. Dílem tématy, které jsou mi blízké (pracovní úrazy, alergie, astma, vibrace, ... ), dílem vyučujícími, jež byly fajn. Přednášely nám přednostka doc. Nakládalová, primářka Vildová a doktorky Boriková a Holá. Všechny působily svěžím dojmem, s většinou byla i sranda a náplň předmětu tak celkem odsýpala (po většinu času).

    Je trošku mrzuté, že z praktického hlediska jsme se příliš mezi pacienty neangažovali. Pouze jedenkrát jsme se šli podívat na chladový test a jedenkrát za pacienty. Bohužel více jsme toho nestihli a vypadá to tak, že mnoho pacientů ani na kliniku pracovního lékařství nechodí. Hodí se informace, že pokud bychom chtěli odcestovat do vzdálených destinací, tak nás na pracku naočkují...

    Jak jsem uvedl výše, setkali jsme se s milým personálem, se vstřícným přístupem a nebyl problém udělat pauzu na kafe, či si zajít na svačinku. Vše toto chválím, stejně tak diskuze s paní přednostkou a jejím zájmem o naše názory. V tomto ohledu smekám, není to tak časté.

    Obecně se mi náplň předmětu líbila, stejně tak představa praxe lékaře na pracku, který objíždí různé podniky v okolí a kontroluje pracovní podmínky a zároveň vyšetřuje. Zajímavá práce v terénu, ovšem v žádném případě lehká. Řešit a poskytovat řešení různých zapeklitých případů a kauz je náročné a vyžaduje hodně zkušeností a častokrát i sebezapření.

 

    Závěrečný test, který probíhá v pátek po opáčku, je věru lehounký a příprava na něj zabere cirka jedno odpoledne. Víc nic, vše bylo řečeno. Ať se vám tedy líbí tato kraťounká stáž. Ještě na konec tohoto článku upozornění - budova se nachází kousek od pediatrie (budova P) a vchod je zezadu.;)

 

Pracovní lékařství

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.
 

© 2012 - 2017 Jiří Lapka, Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode