Lékařska genetika a fetální medicína

    Genetika je jedním z předmětů, který nám byl přesunut z pátého ročníku. Předmět trvá celý týden a výuka probíhá v budově T, což je mimo jiné sídlo části radiologické kliniky a dětské psychiatrie. Výuka začíná v osm hodin ráno a končí po poledni. To znamená, že oběd stihnete v pohodě a dokonce ještě před tím největším návalem hladovějících lékařů, sestřiček, nemocničního personálu a ostatních studentů. Jediná sorta již bude po obědě a to jsou klasicky důchodci, kteří častokrát stojí frontu již před otevíračkou, jenž je ve tři čtvrtě na jedenáct. Tím pádem přicházíte do poloprázdné jídelny, tudíž máte si kde sednout a zároveň jídlo je ještě teplé.:) Jednoznačně nedoporučuji chodit před zavírací dobou, tedy před druhou odpolední, neboť takové hranolky, to je pošušňáníčko. Nemluvě o pizze a podobných pečených dobrotách, které před druhou hodinou již značně poznamenal zub času.

    Zpět ke genetice; předmět přednáší různí lidé s různou aprobací, mě nejvíce zaujaly dvě přednášky nově jmenovaného pana přednosty Procházky. Jistě věřím, že si v tom každý najde to své, nicméně je potřeba uznat, že ne všechny přednášky měly vysokou hodnotu; jedna by mohla směle kandidovat na titul uspávače hadů, druhá se jevila jako velmi přínosná. Další byla pouze o počítání statistické pravděpodobnosti a tak bych mohl pokračovat dál.

    Chci ale zmínit fakt, že celkově byl přístup vyučujících opět velmi profesionální a kdykoliv se objevila nějaká nejasnost, vždy byli všichni s to pomoci problém vyřešit.

    Dále je zajímavé, že na začátku bloku dostane každý student klíček od skříňky (kterou v podstatě nevyužije - snad jen v zimě) a pokud má někdo kolo, dostane se také do místní kolárny, což je moc fajn.

    Samotná výuka probíhá v suterénu budovy. Přístup je poněkud složitější, ale nic s čím by si průměrně nadaný medik neporadil:)

    Zápočet se uděluje za docházku. Zkouška je příjemná, já sám jsem absolvoval termín u MUDr. Procházky PhD. a šlo o velmi krátký proces. Přípravu jsem sepisoval u paní sekretářky a samotné zkoušení trvalo cca 8 minut. Paráda!

    Genetika je relativně klidný předmět, ukončený zkouškou, která v žádném případě není zákeřná, naopak. Jde o jednu z mála záležitostí, na které není potřeba chodit se strachem.;)

 

Lékařska genetika a fetální medicína

Datum 29.06.2015
Vložil Lara
Titulek .

tak to je dobré :) hned se tam člověk těší víc :) škoda jen, že je to až čtvrťák :D

 

© 2012 - 2017 Jiří Lapka, Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode