Infekční lékařství 2

    Infekční dvě je kraťoučký blok trvající tři dny. Fajn je, že třetí den si užijete dobrodrůžo, protože výuka se koná na infekčním v Prostějově. Proč právě tam? Důvod je jednoduchý - Olomouc nemá své infekční oddělení a proto se trošičku projedete.

    První dva dny probíhají v posluchárně dětské kliniky, přednáší pan profesor Chalupa a MUDr. Mgr. Křenek. Oba perfektní, úžasní - na zkoušku doporučuji jednoho z nich! Témata jsou zajímavá - virové hepatitidy, léčba HIV/AIDS, základy cestovní medicíny, meningitidy a podobné.

    Třetí den v Prostějově taktéž začíná v devět hodin a krom úvodní přednášky je gró celého dne vyšetření pacienta. My jsme narazili na pána snědé pleti mající céčkovou hepatitidu. Toho jsme krátce vyšetřili, odebrali anamnézu a koukli se na něj. Tím pádem jsme praktické části učinili za dost, následoval výklad terapie jednotlivých pacientů s vedoucím výuky - MUDr. Prokešem a následný rozchod na oběd.

    Až budete mít po výuce, vřele Vám všem doporučuji zajít si na menu do restaurace známé jako Koliba U Tří králů. Vaří si tam vlastní pivo a jídlo je velice chutné, cena rozumná.

    Po cestě domů si můžete odškrtnout další z bloků a těšit se na ústní zkoušku, která je relativně v pohodě. Relativně z jediného důvodu a tím je pan doktor Rožnovský z Ostravy, který examinuje celkem přísně. Není zlý (chraň Pánbůh), ale chce slyšet dost informací a jen tak Vám tu zkoušku nedá. Je potřeba umět. Naopak páni doktoři Chalupa s Křenkem jsou relativně benigní a proto všem těm, kteří umí "pouze" základy, doporučuji upřednostnit tyto dva pány. Kdo má zájem absolvovat cestu do Prostějova ještě jednou, může se nechat vyzkoušet od dr. Prokeše, který je také velmi fajn. Stačí "něco málo" umět. Toť vše:) Ještě bych zapomněl - táhne se vždy jedna trojkombinace!

 

    Infekční je celkem důležitý obor a je pravdou, že spousta z nás, budoucích lékařů, se setká s mnoha případy infekčních onemocnění a i proto je podstatné umět alespoň základní nemoci a jejich původce. Ne vše je potřeba znát a vědět, ale všeobecný přehled je vyžadován. Myslete na to a nepodceňte to:)

 

Infekční lékařství 2

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.
 

© 2012 - 2017 Jiří Lapka, Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode