Infekční lékařství 1

    Infekční v ostravské fakultní nemocnici byl můj první blok v klinické části studia. Musím říct, že jsem se celkem těšil na to, jak budu celý v bílém, že už budu o něco větší medik a tak dál. Zkušenost se ale opět diametrálně lišila od smyšlené fantazie. Jak to tedy ve skutečnosti vypadalo? Začátek v pondělí v osm hodin a jedem. Přednášky trvaly cca do jedenácté dopolední a pak slabá půlhodinka na oběd (spíše obídek). Ano, nechali nás během těch tří hodin vyčůrat, ale jinak moc nic. Přednášející lékaři byli různorodí, nejvíce, podle mého názoru, hltá svůj obor přednosta, pan docent Rožnovský, kterýžto nás po oba dny držel na klinice až do půl třetí. Pak mě zaujal MUDr. Širůček, jenžto si velice zakládal na správné a bezchybné výslovnosti (ovšem až na jeho "maus-hend-fůt dizíz":D. Potěšila i paní doktorka na závěr - dr.Kostřicová, která to má, podle mě, všechno dost na háku. Ale byla fajn, měla obrovský rozsah vědomostí a dokázala zaujmout.

    Celá výuka tedy probíhá na klinice infekčního lékařství. Tento "pavilon" se nachází až na konci celého velkého areálu FN a byl zrekonstruován v roce 2008. Od této doby zde tedy probíhá výuka infekčního lékařství pro olomoucké mediky. Třídenní stáž je ukončena zápočtem "za účast" a v letním semestru pokračuje dvoudenní stáží v Prostějově, kde taky též mají infekční. Zkoušku, podle slov pana přednosty, lze složit buď v Ostravě, Prostějově nebo na domovské fakultě. Uvidím, pro kterého examinátora se rozhodnu, ještě dám příležitost kolegům z Prostějova.

    Infekční na mě působilo jako dlouhá přednáška z mikrobiologie. Naštěstí je vše protkáno klinikou a snad i z toho důvodu se daly tyto tři dny celkem bezúhonně zvládnout. Samozřejmě někteří jedinci s menšími či většími problémy s koncentrací:)) Personál byl ochotný a za sebe, za Porubana, mohu říci, že se není zač stydět. Klinici byli profesionální a v rámci praktické výuky (po polední pauzičce) jsme mohli shlédnout několikero pacientů s rozličnými anamnézami. Nic super neobvyklého jsme neviděli, spíše nějaký ten rotavirový průjmík, růži či angínu. K závažnějším pacientům jsme z hygienických důvodů neměli přístup.

    Pobavilo mě, když nám pan docent hned na začátek řekl, že se každoročně najde pár "vyvolených", kteří si odnesou milou vzpomínku z Ostravy a stráví pár bezesných nocí na toaletě:) Nevím, zda jsem si něco nevsugeroval, ale je pravdou, že ve středu a čtvrtek jsem trpěl borborygmy a intenzivní flatulencí:))

 

    K ubytování v Ostravě je vhodné zmínit, že v rámci fakulty máme, my medici, právo na ubytování v Domově sester za zvýhodněnou cenu 50,- Kč na noc. Jelikož jsem z Ostravy, stačilo mi dojít cca 2 km z domu, ale spolužáci trávili tři noci v Domově a nestěžoval si nikdo. Peřiny ani spacáky nejsou zapotřebí, jen nezapomeňte, milí kolegové, na nějaké to nádobí, ať si máte alespoň v čem uvařit ranní té či kafé. Ani nožík na paštiku či juniora se neztratí:)

 

    Toliko z první kratičké stáže v Ostravě. Netuším, co víc bych měl dodat. Tři dny utekly celkem rychle, pravdou je, že místy se jednalo o nudné předčítání slidů a že přestávky mohly být delší a že jsme se prakticky nic nového nedozvěděli, ale je to konečně ta klinika, o které jsme (jste) všichni tak moc snili a proto si tu polovinu týdne v Ostravě řádně užijte. 

 

    Bezstarostnými čtvrťáky jste pouze jednou!

 

Infekční lékařství 1

Datum 02.10.2014
Vložil o.
Titulek .

Píšeš supr články, moc mně baví je číst i když jsem ještě na gymplu no doufám, že příští rok se dostanu na nejakou fakultu. Nech se ti daří i nadále a nech články přibývají. Moc DĚKUJU :-)

Datum 12.10.2014
Vložil JL
Titulek Re: .

Díky moc a budu držet pěsti!

JL

 

© 2012 - 2017 Jiří Lapka, Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode