Sociální lékařství a lékařská etika

    Socko, jak se lidově říká sociálnímu lékařství, je (oproti stěžejním předmětům) jednoduchá zkouška. Přesto i tato dala některým zabrat a museli/musí jí opakovat. Zádrhel je v tom, že zkušební otázky jsou koncipovány různorodě a proto zhruba polovinu otázek lze celkem lehce (se špetkou znalostí) okecat. Druhá polovina otázek je biflovací a je nutno znát definice. Kde nic není, ani smrt nebere, a když má člověk pešek, tak holt musí opakovat. Je jedno, jestli jste u dr. Rýznara, Vejvody, Juríčkové nebo Ivanovové, jak je jasně daný definovaný termín, musíte znát definici. Zpočátku semestru padaly hlášky - ten to dává zadarmo, stačí den dva, ale ke konci zkouškového to zas není taková sranda, neboť zákony statistiky platí a tudíž se občas stane, že se to někomu nepovede. Proto radím nepodceňovat a najít si na socko alespoň čtyři pět dnů. Projeďte si skripta (z roku 2005 s aktualizovanými informacemi) a na závěr doporučuji shlédnout skvěle vypracované otázky mým spolužákem Mizim, který si dal tu práci a sám zpracoval celá skripta. Nutno dodat, že s humornými příspěvky, jež dokáží udržet studentovu pozornost. Zároveň byl tak ochotný, že mi dovolil sdílet tyto otázky zde na stránkách a proto máte možnost si je stáhnout níže pod článkem.

    Socko je ve třeťáku jednosemestrální předmět, jenž nás naplňuje každý týden novými a důležitými informacemi (někdy více, jindy méně), které v praxi využijeme.

    Podmínkou zápočtu je 100% účast na cvičeních a vypracovaná esej dle zvoleného tématu. Tady bych dodal, že správné zformátování textu je častokrát víc než samotný obsah eseje:D (správné úpravě textu a koncepci eseje byly věnovány, tuším, tři hodiny).

    Sociálního lékařství se nemusí student třetího ročníku bát. Třetí ročník má mnohem větší zla než je socko. Kupříkladu trojkombinace mikra/patfyz/patola.:D

 

 

 

Sociální lékařství a lékařská etika

Datum 06.11.2014
Vložil Djamilia
Titulek Dr.

Dobrý den,chtěla jsem se zeptat,jsou testy ?

Datum 12.11.2014
Vložil JL
Titulek Re: Dr.

Dobrý den,

nejsou.

JL

 

© 2012 - 2017 Jiří Lapka, Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode