Farmakologie 1

 

    Farmakologie je předmět, který vás čeká za odměnu po zimním zkouškovém ve třetím ročníku. Člověk se dozví spoustu nových informací a pan docent Urbánek každého rád zasvětí do skutečného života lékaře. Nikdy nechodí daleko pro cynickou poznámku a z dobré vůle k nám vždy přihodí nějaký ten vtípek. Kdo jiný než pan docent Urbánek rád laškuje na téma "ti, co nemají co dělat na medicíně, mohou kdykoliv přejít na nějaký ekologický obor". Už na jeho první přednášce nám zdůraznil, že na podzim nás bude o třetinu méně (nemýlil se) a nechápe, co na půdě LF dělají ti, kdož nemají rodiče lékaře. Pěkná sprška na začátek letního semestru, kdy spousta kolegů ještě ztěžka rozdýchávala mikru. Holt, mediku, obrň se:) Ale na druhou stranu můžu říct, že zase tak hrozné to nebylo a kolikrát jsem se upřímně od srdce zasmál i já.

    Horší je situace na cviku, když vyučuje právě doc. Urbánek. Chodí po místnosti a postupně zkouší jednoho po druhém. Minimálně u nás v hodině tento systém praktikoval a měl jsem velké štěstí, že jsem věděl a nedal tak šanci panu docentovi mě setřít. Jiní ovšem takové štěstí neměli a tak byli počastováni páně docentovými poznámkami o ekologických oborech a jiných pseudooborech.

    Přestože jsem začal hovořit o osobnosti docenta Urbánka, nelze přeskočit a nezdůraznit význam tohoto předmětu. Farmakologie je důležitá. Hodně. Prášky jsou alfou a omegou medicíny a kdo s tím nesouhlasí, ten nechť přestoupí na nějakou tu ekologii, jak říká pan docent.:) Přednášky byly hodně přínosné a je pravdou, že docent Urbánek má velmi kvalitní přednes. Hodně věcí si medik odnese domů a v paměti si uchová to základní, důležité. Cvika jsou také přínosná, ovšem z mého úhlu pohledu mi nejvíce sednul MUDr. Strojil. Jeho rétorika je výborná, obsahově bohatá, slovní zásoba košatá, má to kostru a všechno to do sebe zapadá. Bravo! Z jeho hodin jsem si odnesl zdaleka nejvíce a upřímně - opravdu mě to bavilo.

    Tím méně příjemným zjištěním jsou pravidelné testy - je jich celkem šest a jsou relativně jednoduché. Přesto je potřeba věnovat nějaký čas přípravě a naučit se to. Všechno to má ale význam a při přípravě k celo-semestrálnímu přezkoušení člověk brzy zjistí, že dost věcí ví, pamatuje si. Takže v konečném důsledku není nač nadávat a s chutí do toho. Jen kdyby se to nepralo s testy z patfyzu a zkoušením z patologie. Holt taková je medicína, tak zatněte zuby a vydržte. Všechno má svůj konec. Dokonce i třetí ročník.:)

 

Farmakologie 1

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.
 

© 2012 - 2017 Jiří Lapka, Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode