Anatomie 2

 

Anatomie 2, tedy anatomie CNS, smyslů a topografie bude, po tomto roce již historií, neboť vy, naši nástupci, budete mít tu čest s Anatomií pouze semestry dva. A je to škoda hned dvakrát. Zaprvé - anatomie je krásná, zadruhé - stihnout za dva semestry všechno, tzn. nejen organologii, ale také CNS, je úkol opravdu nadlidský. Jsem s vámi a držím všem mladším pěsti, jak jen to jde. Bojujte a nevzdávejte to. Stojí to za to.

K samotné zkoušce; je opět část testová a ústní, kdy v testu musíte mít alespoň 12 bodů z 20 a taháte si opět trojkombinaci otázek; jednu z CNS, smyslů a topografie těla. Kardinální je první otázka a řekl bych, že úspěch u zkoušky závisí zejména na ní. První otázku chtějí examinátoři dopodrobna a proto záleží hodně na štěstí, co si vytáhnete. Smysly a topku už většinou jenom proletí a zas takový problém to není. Jen bych chtěl vypíchnout, že pan docent Leichmann bazíruje na lymfatickém systému a tudíž doporučuji všem adeptů, medicíny, aby si řádně zopakovali lymfatický systém. Stalo se, že i když v anatomii 2 jsou zkoušející milejší, tak i přesto bylo pár chudáků vyhozeno panem docentem pro nedostatečné znalosti právě onoho lymfatického systému.

Závěrem bych rád dodal, že na přípravu ke zkoušce je vhodné věnovat alespoň 3 týdny plus průběžné studium během semestru. Dále chci upozornit na využití znalostí anatomie v dalších předmětech (nejen) preklinických, proto prosím, abyste anatomii nepodceňovali, maximálně si tak přitížíte. Znalost anatomických struktur je totiž kruciální při studiu medicíny. Nechci, aby to znělo nějak mentorsky, ale je to opravdu fakt.

Anatomie 2

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.
 

© 2012 - 2017 Jiří Lapka, Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode