První pomoc

 

První pomoc je předmět zakončený zápočtem. V praxi to znamená, že během letního semestru jdete 4x na přednášku o první pomoci, sami si vyzkoušíte některé základní techniky PP jako dýchání z úst do úst, oživování, jednoduché obvazování, řešení různých kritických situací a jejich důsledný postup a pod. Výuka probíhala v našem případě v suterénu dětského oddělení. Přičemž i v tomto případě mám úsměvnou historku, jak jsem šel na první hodinu PP nevěda kam jít, našel hned napoprvé správnou místnost, čekaje s panem doktorem Šafránkem asi dvacet minut po zvonění na zbytek skupinky. Když už jsme byli s panem vyučujícím celkem rozmrzelí a nervózní, dorazila skupina v počtu cca 15 lidí do místnosti s tím, že nevěděli kam jít. Tato situace mě utvrdila v mé představě o ženské orientaci a syndromu tlupy. Jako další zajímavost bych uvedl, že pokud se chcete zalíbit panu dr. Šafránkovi, přineste si do hodiny nějaký pěkný nůž z vaší sbírky, protože já, jakožto nadšený sběratel všech možných kudel, žabikuchů a nástrojů na porcování masa, či porážení stromů jsem si náhodou přinesl do hodiny krásný survival nůž a pan dr. si jej všiml a zpoza opasku tasil svůj nástroj. Měl moc pěkný nožík na sebeobranu, který jsem si později také musel objednat. Člověk se až diví, jak moc mu tato škola dává do života.

 

Přednášky vedl doktor Ctirad Sedlák z oddělení urgentního příjmu. Na přednášky doporučuji chodit. Je to skvělý člověk a nejspíše ještě lepší lékař. Jeho přednášky byly úžasně zajímavé a návštěvnost jeho vyprávění se blížila 100%. Přednášky jsme měli společně se zubaři.

Zápočet probíhá následovně; nejprve je potřeba složit test na PC, který každý zvlášť sám (!!) vypracuje doma a poté, co je mu uznán, následuje slovní přezkoušení v hodině, kdy vyučující nejprve vymyslí modelovou situaci, student má čas na vlastní zhodnocení a řešení situace a pak to popíše zkoušejícímu. Pokud bude zkoušející spokojen, má student zápočet a tedy pár kreditů v kapse. Na zápočet je vhodné se učit z materiálů, které jsou k dispozici uvedeny na konci každé přednášky v prezentaci.

 

První pomoc mě v lecčems obohatila, konkrétně mě osobně nejvíc při vyprávění o využití nožů v praxi záchranáře. Stejně tak mě potěšilo, že mi pan doktor poradil, který nůž se nejvíce hodí při denním nošení. Jak se říkává; každý správný muž, má u sebe nůž. Amen.

První pomoc

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.
 

© 2012 - 2017 Jiří Lapka, Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode