Chemie aktualizovaná

    Chemie je pro mnoho lidí tím nejdůležitějším předmětem v zimním semestru. Je to rovněž jediný předmět (někdo má teda ještě latinu) ze kterého děláte v zimáku zkoušku. Bohužel se ve vodách chemických již mnoho mediků utopilo :(

PŘEDNÁŠKY

    Na přednášky jsem chodila zhruba půl semestru, pak začala předpitevka a nějak nebyl čas. Vlastně, takhle jsem to měla u všech přednášek…

CVIČENÍ

    Cviko bylo jednou za dva týdny. Měla jsem výbornou cvičící, takže to bylo fajn. Počítaly se hlavně příklady, sem tam se udělal nějaký pokus. Paní Mgr. Jurečková byla moc hodná, co jsme nepochopili nám ochotně znovu a znovu vysvětlila. Nezlobila se, když nám nějaký pokus nevyšel na 100%, byla moc fajn prostě :) Každé cviko se psal test na příklady, které se probírali minule. Už si teda přesně nevzpomínám, ale musíte mít aspoň 7 bodů ze všech testů. Každý test obsahuje dva příklady po jednom bodě. Většině lidí se podaří body nasbírat. Komu ne, tak musí psát zápočtový test.

ZKOUŠKA

    Zkouška je formou testu, je to mix osmi otázek s výběrem odpovědí (vždy jen jedna správná), dále potom tři příklady, dvě rozepisovačky a doplnění rovnic, reakcí, vzorce. Bohatě se stačí učit jenom z přednášek. Skripta jsem otevřela snad dvakrát. Na Coursaweru si můžete prohlédnou vzorový test a s odpověďmi, tak toho využijte :)

    Já se učila asi 10 dní a pouze z přednášek. Na vzorce jsem si udělala kartičky a učila se z nich. Test jsem napsala napoprvé. Musím říct, že moje varianta mi přišla úplně nejlehčí ze všech, co tam byly. Bohužel hodně lidí (myslím, že tak kolem 15) se v chemii utopilo. Proto není dobré chemii podceňovat a pokoušet štěstí.

 

Chemie aktualizovaná

Datum 25.12.2016
Vložil Ondra
Titulek Termíny

Ahoj, prosímtě, je velký rozdíl například mezi druhým a třetím termínem, co se týče obtížnosti? Který termín byl ten, o kterém píšeš jako o nejlehčím? Děkuji :)

Datum 28.11.2015
Vložil Kača
Titulek Nová chemie

Ráda bych přidala info od čestvého druháka. Zkouška z chemie má jedno zásadní pravidlo od minulého roku, a to, pokud nenapíšete první část testu na určitý počet bodů, tak automaticky vám test přestanou opravovat a zkoušku nemáte. My už měli vydané skripta a bylo to v pohodě. I tak u nás vyletělo okolo 35lidí.

Datum 21.01.2016
Vložil JL
Titulek Re: Nová chemie

Díky moc Kačo!!:)


P.S. Myslím, že to platilo už u nás s tím, že pokud jsi nezvládla ten úvodní test, tak to přestali opravovat dál...:)

JL

 

© 2012 - 2017 Jiří Lapka, Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode