Lékařská chemie

 

Chemie je kruciální zkouška zimního semestru a na této zkoušce by se mělo maximálně vyhazovat. Zvěsti ze zápisu předpovídaly až 50 vyhozených právě na lékařské chemii.

 

Jaká byla realita? Max deset(!!) studentů nezvládlo zkoušku z chemie. A proč? O tom spekulovat nebudu, každý má své konspirativní teorie, nicméně bylo to velké překvapení pro pana docenta Modrianského. Život je ale už takový, tak ho tak ber. Chemie rozhodně nepatří mezi nejtěžší předměty na škole, má daleko do anatomie, bohužel však ne každému uchu či oku lahodí vzorečky organické chemie a intenzivní studium, které představuje dvě dvouhodinové přednášky týdně a jedno cvičení k tomu, může být pro některé konečnou. Je potřeba zatnout zuby a překonat to. Jak vidno, tento rok to opravdu šlo. Nechme spekulace spekulacemi, chemii je potřeba věnovat svou pozornost. Anatomie v zimě ještě není tak hodně, aby se nedalo soustředit na nic jiného. Proto dobře zvažte svůj harmonogram a věnujte chemii alespoň dva tři dny v týdnu. Bohatě se to vrátí.

Náplní cvičení jsou příklady, příklady a zase příklady. Každou druhou hodinu se psala písemka na příklady, což mělo donutit ke studiu ještě intenzivněji. Dostatečný počet bodů z písemek znamená zápočet a tedy připuštění k samotné zkoušce. Testové příklady nejsou náročné, bohatě stačí studovat skripta k tomu určená.

K samotné zkoušce, která je písemná, je dobré studovat hlavně přednášky, skripta ke cvičení k zopakování příkladů a k doplnění znalostí (zejména mých chabých) se hodí skripta z Brněnské LF. Jsou celkem užitečná, někdo tvrdí zbytečně zjednodušené, já tvrdím opak. Asi je to o inteligenci, a ta je podle všeho u mě asi hluboce pod průměrem.:P

Zkouška se v našem případě skládala z testové části, rozepisovací části na dané téma, z níž bylo nejvíce bodů, pak z menších otázek typu napiš vzorec, napiš reakci a pod. a záchranných otázek typu co je tohle za vzorec, jak se jmenuje, ... Test nám byl opraven do tří dnů a jak bylo psáno výše, tento rok byl více než úspěšný. Co se týče délky studia ke zkoušce - cca týden až 14 dnů.

 

Rozhodně doporučuji chodit na přednášky a dopisovat si informace z nich do vytištěných prezentací. Já jsem chemii opravdu nikdy příliš nemiloval, a myslím si, že to ani nebylo opětované, bohužel chybu vidím nejspíše v sobě a také ve volbě gymnázia. Znova bych se rozhodl pro gympl s přírodovědným zaměřením než se společensko-vědním, které mi zdaleka nic neříká. Ještě dnes vzpomínám na příliš štědrou dotaci předmětu ZSV, JČ, dějepisu a podobných pro mě zbytných předmětů. Asi to ale tak mělo být a tak si dnes připadám jako člověk s neuvěřitelně velkým rozsahem vědomostí, konkurujícím všemožným mudrcům a kdovíkomu. Joke.

Lékařská chemie

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.
 

© 2012 - 2017 Jiří Lapka, Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode