Biologie aktualizovaná

    Biologie je předmět krásný, nicméně docela vražedný, ale popořadě.

PŘEDNÁŠKY

    Musím říct, že na přednáškách jsem byla maximálně tak třikrát. Nic mi nedaly, naopak jsem potom byla ještě více zmatená. Upřímně, ani mě moc nebavily, tak jsem si radši přispala nebo se učila anatomii :/

CVIČENÍ

    V zimním semestru se převážně mikroskopuje. Je dobré projít si přípravu ke cvičením, ať víte, co se bude dělat. Záleží též na cvičících, někdo zkouší, někdo ne. Já měla v obou semestrech Mgr. Korbašovou a byla jsem absolutně spokojena. Vše nám vysvětlila stručně a srozumitelně, nezkoušela, přepadovky jsme nepsali. Vždy po třech tématech jsme psali jeden velký test. Výhodou bylo, že jsme vždy psali jen na to, co se dělalo ve cvikách (někteří mí spolužáci psali testy i z přednášek a byli průběžně zkoušeni). Z každého cvika jsme museli vypracovat protokol. Já měla protokoly koupené od starších spolužáků, takže jsem si ušetřila práci alespoň v psaní postupů a závěrů :) ale záleží na každém, co jemu vyhovuje. Abyste dostali zápočet, tak nesmíte mít žádné Fko a musíte mít v pořádku všechny protokoly. Pro mě byla biologie jedním z těch příjemnějších předmětů a velkou zásluhu má na tom právě Mgr. Korbašová.

    V letním semestru se dělala genetika. Já brala genetiku dost podrobně na gymplu, takže no problém. Musím teda říct, že pro některé to byla fakt nuda, ale mě genetika strašně baví. Opět jsem měla Mgr. Korbašovou a systém byl stejný jako v zimáku.

ZKOUŠKA

    Zkouška je formou testu na počítačích. Myslím, že celkem je 8 otázek rozepisovacích s limitem 500 znaků a 68 je formou abcd, někdy je jedna správná odpověď, někdy více. Naštěstí je to tam vždy napsáno. Máte na to 100 minut. Na biolu jsem si nechala týden, ale pořádně jsem se učila jen 4 dny, protože jsem se dozvěděla, že zemřel pan doktor Machálek.

    Dost mě to vzalo, a ještě jsem den před zkouškou dělala pro jistotu znovu přijímačky na naši fakultu. Takže genetiku jsem se neučila vůbec, to jsem si pamatovala z letňáku, vše jsem si dvakrát přečetla a učila jsem se hlavně imunitu, viry a geneticky vrozené choroby. Musíte mít alespoň 59%. Výhodou je, že odpovědi s možnosti jsou vyhodnoceny okamžitě, tak víte na čem jste. Já test napsala na 61% a rozepisovací otázky (které jsou opraveny do tří dnů) mi skore zvedli na 77%, takže rozepisovačky nešulit :)

    První a druhý pokus jsou formou testu. Třetí pokus je rovněž test, pokud ho napíšete, jste za vodou. Pokud ne, následuje ústní přezkoušení. Bohužel toto ústní zkoušení se pro některé studenty stalo osudné. Pokud vím (ale nevím to 100%), tak přes tuto ústní prošla pouze jedna studentka.

    Jinak biola pro mě byla fajn, cvičení opravdu zajímavá a zábavná. Kéž bych to mohla říct o všem.)

 

Biologie aktualizovaná

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.
 

© 2012 - 2017 Jiří Lapka, Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode