Studium medicíny

Cílem mých stránek je předání informací týkajících se mého studia na medicíně v Olomouci, vyjádření mých pocitů a značně proměnlivých nálad. Pokusím se, abych postupně tyto stránky prohluboval a přidával materiály nezbytně nutné ke studiu.
Jakožto jedinec absolutně neznalý skutečného lékařského prostředí jsem byl hozen do jámy lvové (rozuměj lékařské fakulty) v Olomouci přesně před rokem. Očekávání, se kterými jsem nastupoval první den, byla nepopsatelná. Pocit hrdosti a snad i pýchy, že jsem na jedné z nejtěžších škol, mě však brzy přešel. Mám dojem, že se tak stalo hned druhý den, během přednášky z anatomie. Přednášející, pan profesor Holibka totiž začal přesně jako ve filmu o básnících, kdy na nás nebohé vytáhl latinská názvosloví pro směry a orientace. Ten den jsem byl přesvědčen o tom, že jedu domů, že na to nemám. Díky velké morální podpoře okolí jsem ovšem zůstal a jsem za to rád.

Tolik k pocitům mým.

Studium medicíny

Datum 04.04.2017
Vložil chytrablondynka
Titulek Ubytování

Zdravím! :)
Mám takový osobnější dotaz, odkud jsi? Nebo správnější otázka je, byl jsi během studia ubytovaný na koleji nebo na nějakém studentském bytě?
Jsem z Brna ale medicina v Olmiku mě laka nejvic, tak chci vědět, jestli zdejší fakulta nabízí možnost ubytování? Myslím, že dojíždění je nereálné... :D

Datum 05.04.2017
Vložil JL
Titulek Re: Ubytování

Zdravím :)
Během studia jsem byl věrný jednomu bytu asi 200 metrů od nemocnice a nemohl jsem si to vynachválit..;) téměř v papučích jsem chodil na stáže a zároveň jsem měl štěstí na úžasné spolubydlící, kteří byli také medici (lékaři).
Mně osobně vyhovuje klid a proto jsem volil právě privát, ale koleje nabízejí možnost se seznámit s více lidmi napříč ročníky, takže i to má svá pozitiva.
Znovu bych opět bral privát, takže za mě doporučuji!:)
Jinak dojíždět denně z Brna je opravdu nereálné..:D
A volba Olomouce je to nejlepší možné rozhodnutí! Pro mě se stal Olomouc srdeční záležitostí a nedám na něj dopustit :)

Hezké jaro přeji :)

JL

Datum 21.01.2017
Vložil Zuzka
Titulek Studentský život

Zdravím :),
Dost často slýchám, že medicína je studium "na plný úvazek", a že toho volného času moc při studiu nezbývá. Jak jsi na tom kupříkladu ty? Pociťoval jsi velké omezení volného času při nástupu na medicínu?
Děkuji Z. :)

Datum 26.01.2017
Vložil JL
Titulek Re: Studentský život

Ahoj Zuzko:)
Medicína je náročné studium, za sebe mohu říci, že jsem převážně aktivní člověk a nejsem studijní typ, takže pro mě subjektivně znamenala medicína omezení téměř všeho krom základních vegetativních potřeb. Jednalo se zejména o nástup do prváku, pak třeťák byl hodně náročný, no a šesťák je taky pořádný záhul, v mezidobí to je lepší, člověk si časem zvykne organizovat čas, takže postupně se vracíš ke koníčkům, ale určitě se nedá říct, že bys během studia medicíny žila jako "normální" vysokoškolák...:)
Myslím si, že si můžu dovolit takto hodnotit, jelikož předešlé studium na VŠ (jedna nejmenovaná VŠ v Ostravě:) bylo oproti medicíně procházkou růžovou zahradou.:D

Hezký den,

JL

Datum 08.10.2016
Vložil Barbara
Titulek Lyceum

Dobrý den,
zajímalo by mě proč si nemyslíte že lidi ze zdravotní školy (lyceum) se nemůžou dostat na medicínu a udržet se tam? Znám pár lidi co se tam dostali a už i pracují jako lékaři. Paní doktorka říkala ať jdeme na lyceum, že na gymplu se toho bere strašně moc. Tak mě zajímá Váš názor.

Datum 25.10.2016
Vložil JL
Titulek Re: Lyceum

Dobrý den,
vycházím z vlastních zkušeností a jednoznačně doporučuji gymnázium. Na medicíně se toho bere teprve strašně moc. Mimo jiné neznám jediného spolužáka z lycea a to vím téměř o všech z ročníku. Jistě, někdo se najde, ale určitě se jedná o jednotlivce.

Pěkný zbytek dne,
JL

Datum 19.01.2016
Vložil Adriana
Titulek prijimacky

Ahoj, chcela by som sa ta opýtať ako si sa pripravoval na prijímačky a či testy boli zvladnutelne alebo približne rovnaké učivu na gymply :D alebo tam bolo vedieť oveľa viac informácií ? :) vopred dakujem za odpoveď

Datum 24.01.2016
Vložil JL
Titulek Re: prijimacky

Ahoj :) za mě byly přijímačky celkem v pohodě. Stačilo mi zopakovat si gymnaziální rozsah učiva bi/ch/fy a projít si požadavky (okruhy) otázek k přijímací zkoušce ( jsou na stránkách LF;). Nakonec jsem si prošel knížky doporučené lf - alespoň 2000 testových otázek z biologie a rychlokurz fyziky a chemie ( ty názvy jsou zhruba stejné :) přípravě jsem věnoval půl roku cca.

Hodně štěstí!:)

JL

Datum 29.07.2015
Vložil Barbara
Titulek Latinská názvosloví

Ahoj, moc by mě zajímalo, jak si nakonec dopadl s tou první hodinou anatomie, protože já jdu z gymplu a né ze zdravky, je pro mě latina španělská vesnice, tak jestli se mám ještě na dva roky začít učit latinsky:) předem děkuju

Datum 30.07.2015
Vložil JL
Titulek Re: Latinská názvosloví

Ahoj,
díky za dotaz, oklepal jsem se a všechno se poctivě doučil. :) Zas takový problém to nebyl.
Určitě se latinu dopředu učit zbytečně nemusíš. Stejně většina pojmů bude teď pro tebe zapovězená, protože se jedná o odborné názvy. ;)

Měj se fajn a užívej si mládí :)

 

Vyhledávání

Ptejte se: ask.fm

TOPlist

© 2012 - 2017 Jiří Lapka, Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode